З гісторыі семінара

У 2007 годзе кафедра тэорыі літаратуры, вучэбна-навуковая лабараторыя беларускага фальклору і кабінет-музей беларускай народнай культуры філалагічнага факультэта БДУ арганізавалі пасяджэнне навукова-метадычнага семінара “Праблема выкладання фальклору ў ВНУ”, прысвечанага 85-годдзю з дня нараджэння аднаго з заснавальнікаў фалькларыстычнай школы БДУ В. А. Захаравай. Мэтай правядзення семінара стала выпрацоўка творчых падыходаў да выкладання фальклорных дысцыплін у ВНУ і правядзення вучэбнай практыкі па фальклору, абмен вопытам і метадычнымі напрацоўкамі ў дадзенай галіне.

Была прапанавана наступная тэматыка семінара:

Падрабязней:З гісторыі семінара
Attachments:
Download this file (PragramaIIIseminara.zip)ПРАГРАМА ІІІ семінара[Поўны тэкст]584 kB

ІІІ Рэспубліканскага навукова-метадычнага семінара

“Праблемы выкладання фальклору ў ВНУ і іншых навучальных установах”

Падрабязней:ПРАГРАМА ІІІ семінара
Download this file (ProgramaIseminara.zip)Праграма І cемінара[Поўны тэкст]5 kB

І Рэспубліканскага навукова-метадычнага семінара

“Праблемы выкладання фальклору ў ВНУ”,

прысвечанага 85-годдзю з дня нараджэння В.А.Захаравай

Падрабязней:Праграма І cемінара
Attachments:
Download this file (PragramaIIseminara.zip)ПРАГРАМА ІІ семінара[Поўны тэкст]6 kB

ІІ Рэспубліканскага навукова-метадычнага семінара

“Праблемы выкладання фальклору ў ВНУ”

Падрабязней:ПРАГРАМА ІІ семінара
Attachments:
Download this file (PalazenieAbSeminare.zip)Палажэнне аб семінары[Поўны тэкст]4 kB

У лістападзе на базе філалагічнага факультэта Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта, пачынаючы з 2007 г., праводзіцца навукова-метадычны семінар “Праблемы выкладання фальклору ў ВНУ і іншых навучальных установах”.

Мэта семінара – выпрацоўка творчых падыходаў да выкладання фальклорных дысцыплін у ВНУ і правядзення вучэбнай практыкі па фальклору, абмен вопытам і метадычнымі напрацоўкамі ў дадзенай галіне.

Падрабязней:Палажэнне аб семінары